کیان آی تی

ضرورت استفاده از نرم افزار های حسابداری در سازمان - کیان آی تی

ضرورت استفاده از نرم افزار های حسابداری در سازمان

پیشرفت تکنولوژی و گسترش نرم ‌افزارها موجب شده که در شرکت ها و سازمان ها از نرم افزار های حسابداری جهت بررسی و کنترل امور مالی استفاده شود. به منظور پیاده‌ سازی موفق یک نظام مالی استفاده از نرم‌ افزارهای مالی امری ضروری خواهد بود. مدیران و مسئولین امور مالی در شرکت ها به منظور داشتن یک مجموعه منظم، شفاف، دقیق و پاسخگو باید از زیرساخت ها و روش های مشخصی جهت کنترل صحیح عملیات مالی استفاده کنند.

به همین منظور امروزه نرم افزار حسابداری به منظور کنترل منابع مالی و حسابرسی دقیق و همچنین جهت مدیریت منابع مالی در اختیار مدیران قرار داده می شوند. استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری به افراد این امکان را می دهد که به راحتی بتوانند با داشتن یک سیستم اتوماسیون انواع امور خود در شرکت ها مانند مدیریت جلسات، قرارها و ارسال و دریافت پیام ها را در اختیار داشته باشند.

علاوه بر این می توان با داشتن یک سیستم مدیریت منابع مالی تمامی ساختارها و زیربناهای یک  سیستم مالی مناسب را معین نمود. شما می توانید با بهره مندی از نرم‌ افزار حسابداری ارائه شده توسط ما به خوبی مدیریت منابع مالی و کنترل اسناد مالی را در اختیار داشته باشید.

 

 چرا استفاده از نرم افزار حسابداری ضروری است

چرا استفاده از نرم افزار حسابداری ضروری است

الزام سازمان امور مالیاتی و نهادهای نظارتی به جهت استفاده از نرم افزار مدیریت تولید و حسابداری این امر را بیش از بیش مهم جلوه می ‌دهد. نرم افزار حسابداری می تواند با سرعت و دقت بازبینی و نظارت در اسناد و صورت های مالی به مدیران شرکت کمک کرده تا روند زمانی و هزینه کمتری را از آن ها بگیرد.

علاوه بر این استفاده از نرم افزار حسابداری دارای مزایای گسترده ‌ای است که مدیران شرکت ها را به خرید یک نرم افزار حسابداری وادار می کند. برای افزایش سرعت فرآیند حسابداری می توان از یک نرم افزار حسابداری استفاده نمود. این نرم افزار به خوبی می‌ تواند با افزایش چشمگیر سرعت فرایند حسابداری کارها را با سرعت بالاتر برای مدیران انجام دهد. علاوه بر این در سازمان ها و شرکت ها دقت بالایی برای محاسبات امور مالی نیاز خواهد بود. با استفاده از نرم افزار حسابداری می ‌توان افزایش امنیت اسناد مالی و کاهش هزینه ها جهت پرداخت نیروی انسانی را در اختیار داشت.

کاربرد نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری و نرم افزار صورت های مالی می تواند زیر مجموعه ها و کاربردهای فراوانی در پی داشته باشد. برای برنامه ریزی تولید در شرکت ها با استفاده از یک نرم افزار می توان به خوبی این فرایند را طی نمود.

از دیگر کاربردهای یک نرم افزار حسابداری می توان به بهره مندی از یک سیستم پرداخت و دریافت مطمئن اشاره کرد. از کاربردهای مهم دیگر سیستم و نرم افزار حسابداری می توان به بهره‌ مندی از سیستم صورت های مالی و سیستم مدیریت انبارداری اشاره کرد. با این وجود با داشتن یک نرم ‌افزار حسابداری مناسب می ‌توانید سیستم مدیریت منابع مالی را در کنترل گرفته و به خوبی آن ها را انجام دهید.

 

 لزوم بهره مندی از سیستم مدیریت منابع مالی

لزوم بهره مندی از سیستم مدیریت منابع مالی

برای مدیریت منابع مالی در شرکت ها و سازمان ها استفاده از یک سیستم و نرم افزار حسابداری کاربردی خواهد بود. به منظور مدیریت صحیح گردش جریان مالی شرکت می توان از یک سیستم مدیریت منابع مالی استفاده نمود. همچنین برای جلوگیری از کسری بودجه و صدور اتوماتیک سند در بخش های مختلفی مانند خرید، فروش، حقوق، دستمزد و سایر بخش ها یک سیستم مدیریت منابع مالی استفاده نمود.

از دیگر کاربردهای بهره مندی از سیستم مدیریت منابع مالی می توان به مدیریت دریافت ها و پرداخت ها و همچنین مدیریت تنخواه اشاره کرد. علاوه بر این نرم افزار ارائه شده توسط ما به خوبی می تواند امکان مدیریت بر انواع بودجه و برنامه ریزی های شرکت جهت هزینه و درآمد را در اختیار شما قرار دهد.

برای دارایی های سازمان خود، شما باید یک سیستم مدیریت منابع مالی را در اختیار داشته باشید. مدیریت دارایی ها امری ضروری در سازمان ها و شرکت ها خواهد بود. با توجه به حساسیت این امر پیشنهاد ما به شما استفاده از نرم ‌افزار حسابداری با داشتن سیستم مدیریت مناسب خواهد بود. شما با در اختیار داشتن یک نرم افزار مدیریت منابع مالی می توانید در لحظه گزارش های نرم افزار حقوق و دستمزد مالی سازمان را تهیه کنید.

نرم افزار اتوماسیون اداری

به منظور انجام مکاتبات اداری و دریافت و ارسال پیام شما نیاز به یک نرم افزار اتوماسیون اداری خواهید داشت. نرم افزار اتوماسیون اداری به شما کمک می کند که جهت مدیریت گردش کار و مستندات در سازمان ها و همچنین مکاتبات خود یک برنامه ریزی دقیق انجام دهید

نرم افزار اتوماسیون اداری به شما امکان مدیریت پیگیری و ردیابی انواع مکاتبات اداری، مدیریت و کنترل مکاتبات داخلی، اختصاص شماره اندیکاتور به صورت خودکار با تاریخ ثبت و مدیریت انواع کارها و قرارها را خواهد داد.

 

 چرا باید از نرم افزار اتوماسیون اداری استفاده کنیم

چرا باید از نرم افزار اتوماسیون اداری استفاده کنیم

نرم افزار اتوماسیون اداری یک نرم افزار کاربردی در سازمان ها و ادارات خواهد بود. به منظور حذف بسیاری از دخالت های انسانی باید از این نرم افزار استفاده کرد. دقت و سرعت بیشتری که با استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری در اختیار دارید روال کار را برای شما با سرعت بالاتر و سودمندتر انجام می دهند.

علاوه بر این مدیران سازمان ها برای رسیدن به سود دهی بیشتر و بالا بردن سرعت کسب و کار خود نیاز به استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری خواهند داشت. نرم افزار اتوماسیون اداری ارائه شده توسط ما در یک محیط حرفه ای و کاربر پسند خدمات حرفه ای را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

۷دلیل برای کاربردی بودن نرم افزار حسابداری

مدیریت امور مالی شما با میزان زیادی از هزینه ها، جعبه ی قبوض، و کاغذهای مجزای درآمد و هزینه های شما، پتانسیل زیادی را جهت بروز خطا برای اطلاعات شما بوجود می آورد.  اگرچه این مسئله میتواند با یک برنامه ی حسابداری، از طریق فراهم کردن فایل های کامپیوتری به روز شده که بخصوص در فصل مالیات ضروری است، حل شود. لیست زیر به شما میگوید که چرا استفاده از نرم افزار حسابداری کاربردی می باشد.

 

۱٫وظایف مازاد را مکانیزه می کند

وارد کردن داده ها زمان بر است. بوسیله ی یک سیستم حسابداری محبوب، برنامه های پرداخت خودکار به شما این فرصت را می دهند که تنها یک بار اطلاعات مربوط به مشتریان را وارد کنید. عادت های پرداختی مشتریان شما و تاریخچه ی خرید آنها به عنوان مرجع پیگیری خواهند شد. زمانی که پرداخت ها انجام شد، شما دریافتی ها را بدون انجام کارهای اضافه انجام خواهید داد. این برنامه همچنین به شما تاریخچه ی فروش و گزارش طولی برای هر یک از مشتریان را فراهم خواهد کرد که موقعیت یابی و بازیابی صورتحساب ها و پرداختی ها را سریعتر خواهد کرد. جمع کل تاریخچه ی هر انتقال نیز در سیستم بدون نیاز به وارد کردن داده ها به صورت دستی و تک تک نیز امکان پذیر است. این کار نه تنها زمان را برای شما ذخیره می کند، بلکه احتمال خطاهای بالقوه را در نسخه های دستی پایین می آورد. بسیاری از بانکها به شما اجازه می دهند به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید و میتوانید براحتی ارزش انتقالی ماهانه خود را بررسی کنید.

 

۲٫به وظایف مالیاتی کمک میکند

استفاده از یک سیستم حسابداری خوب تنها نیاز دارد که شما میزان نقدینگی خرج شده را ثبت کنید و آنها را به صورت سازمان دهی شده دریافت کنید. این کار به شما اجازه می دهد تسلط کافی هنگامی که مشغول جمع آوری و صدور پرونده ها و قبوض  برای حسابدار خود هستید بر حساب های خود تسلط کافی داشته باشید. اطلاعاتی که به صورت مناسب دسته بندی شده اند وظایف حسابدار شما را در مورد رسیدگی به مالیات راحتتر می کنند. همچنین برخی از نرم افزارها از طریق شکل بندی کردن صورتحساب ها به صورت خودکار با قوانین اداره مالیات هماهنگ خواهند شد، بنابراین در طول فصل مالیات شما دچار سردرگمی نخواهید شد. همچنین کتابهای اثبات-حسابرسی را فعال می کنند که روند حسابرسی را از آنجایی که حسابرس ها تنها ممکن است بررسی کرده و یک بازبینی شتابزده زده انجام دهند تا مطمئن شوند بیانیه بانک با موارد ثبت شده یکی هستند یا خیر، کوتاهتر می کند.

 

  1. صورتحساب های دیجیتالی فراهم میکند

در دنیایی که توسط تکنولوژی به جلو رانده می شود، کارهای کاغذی تاریخ مصرفشان گذشته است. امروزه انجام بسیاری از پردازش ها توسط تکنولوژی امکانپذیر شده است. حتی پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۲، ۷۰% از تعاملات شرکت ها از طریق دستگاه های موبایل، که بر اهمیت پیشی گرفتن از رقبای خود تاکید می کند، انجام خواهد شد. فرستادن یک صورتحساب دیجیتالی از طریق ایمیل برای مشتریان، هم برای شما راحتتر است و هم برای مشتریان. مشتریان تنها با چند کلیک میتوانند حسابهای خود را سریعتر و راحتتر ارسال کند. امروزه بسیاری از پایگاههای داده ی حسابداری با انواع کانالهای پرداخت که توسط کارتهای اعتباری و بدهی، انتقالات بانکی و کیف پولها قابل استفاده هستند، تلفیق شده اند.

 

  1. جریان نقدینگی را پیش بینی میکند

مدیریت یک تجارت نیاز به یک میزان اساسی پول نقد و معادل آن نیاز دارد که جریان مالی شما را در بر میگیرد. پیش بینی تمامی نقل و انتقال های پرداختی و دریافتی ممکن است به معنای انتخاب ساعت های پربازده کاری شما از طریق بررسی سریع لیست های ارتباطی، فایل ها و برگه های اکسل، بدون یک برنامه ی حسابداری برای آسان سازی وظایف شما باشد. نرم افزار به شما اجازه میدهد مدیریت کارها را به خوبی انجام دهید و مبالغ دریافتی، صورتحساب ها، پرداختی های از موعد گذشته، را در میان کارهای دیگر شناسایی کنید تا مطمئن شوید انتقال های مالی مهم را از یاد نمیبرید. یک سیستم خودپرداز حسابداری به محض ورود قبض ها آنها را ردیابی میکند بنابراین شما میتوانید جریان نقدینگی را، زمانی که موعد پرداخت قبض ها رسید شروع به نوشتن چک ها کنید، برنامه ریزی و پیش بینی کنید. داشتن بیانیه های رسمی مالی، مانند برگه های تراز شده و بیانیه های سود و زیان، جهت ارزیابی روند تجارت شما ضروری میباشد.

 

  1. مشکلات ریاضی را برای شما آسان می کند

حتی اگر ریاضی شما بسیار عالی باشد، صحت انجام کارها یک جنبه ی بسیار مهم در روند حسابداری میباشد. با وجود دسترسی به تمام بایگانی های مالی در سازمان شما، همچنان احتمال بروز خطا، ویرایش، و اشتباه در حساب های شما وجود دارد که میتواند زمان و هزینه ی زیادی برای تصحیح کردن از شما بگیرد. این مسئله زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که تجارت شما گسترده تر می شود و شما به زودی نیاز خواهید داشت کارمندان، مالیات ، قبوض،و پرداخت های بیشتری را با موعدهای اتمام ضروری مدیریت کنید. این کار همچنین اصلاح های بانکی را راحتتر می کند بنابراین شما کسری ها را از دست نمیدهید. یک مثال خوب جهت رفع مشکلات حسابداری این است که شما میتوانید روند این کار را توسط fresh book به راحتی آسان کنید. این کار هزینه ها را به راحتی براورد می کند، پرداخت ها را جهت انتقال سریعترخودکار می کند، و صورتحساب هایی با ظاهر حرفه ای برای شما درست می کند.

 

  1. هزینه ها را کاهش می دهد

خودکار کردن وظایف حسابرسی شما در بلند مدت نقدینگی شما را ذخیره می کند. این کار نیاز شما را برای استخدام یک دفتردار حذف می کند و زمان های مازاد را به مدیریت دفترها، صورتحساب ها، و انتقالات اختصاص می دهد. در تجارت، زمان هم معنای نقدینگی میباشد و بهینه سازی این روند به خوبی زمان های حسابداری را کاهش میدهد. علاوه بر آن، این نرم افزار مدل های پرداختی متعهدانه با هزینه های پایین ماهانه و یا سالانه را دارا میباشد. با استفاده از این گزینه شما به روز رسانی های همیشگی، پشتیبانی، و ابزارهایی جهت امکان تمرکز بر اداره کردن تجارت خود خواهید داشت.

 

  1. دسترسی وسیعی را فراهم میکند

اگر شما از سیستم حسابداری ابری استفاده می کنید، میتوانید هز زمان و هر جایی که احتیاج داشته باشید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. مشکلات مرتبط با با مسائل مالی به راحتی قابل حل نمیباشند، یک برنامه حسابداری ابری دسترسی شما را به اداره و یا سیستم کامپیوتری شما محدود نمیکند. شما میتوانید از اپلیکیشن های بومی برای دستگاه های موبایل خود استفاده کنید حتی زمانی که در مسیر در حال رفت و آمد هستید. در حقیقت، ۸۳% کاربران زمانی که سفارشات خود را از طریق دستگاه های تلفن همراه دریافت می کنند، رضایت بیشتری دارند.

 

نکته پایانی

به منظور تسهیل در فرآیند حسابداری و انجام خدمات زیر مجموعه نیاز به یک نرم افزار حسابداری مناسب کاربردی خواهد بود. استفاده از یک نرم افزار حسابداری انبار می تواند به شما سیستم مدیریت منابع را ارائه داده و با در اختیار داشتن سیستم پرداخت و دریافت کارها را با دقت بیشتری انجام دهید.

علاوه بر این با داشتن یک نرم افزار اتوماسیون اداری می‌ توانیم مکاتبات را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهیم. برنامه ‌ریزی مناسبی که این نرم افزار به شما می دهد میزان خطا را تا حد صفر کاهش خواهد داد. چنانچه قصد خرید نرم ‌افزار حسابداری را دارید می توانید از نرم افزار ارائه شده توسط ما استفاده کنید. این نرم افزار با داشتن خدماتی جامع تمام نیازهای شما را در حوزه حسابداری پاسخگو خواهد بود.

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.